10k White Gold LogoArt University of New Mexico Large Pendant 18 inch Necklace 1W009UNM-18
US Flag MADE IN USA
SKU: 1W009UNM-18
Unit price
per
Made in USA
FREE Shipping within USA
30 Day Satisfaction Guarantee
Ships within 5-7 business days
When will this arrive?
(0 in cart)
“Excellent service. Items arrived in perfect condition. – Michael T.”
— recent feedback from a verified WellnessMarketer customer
Free shipping with the USA30 day satisfaction guaranteeIn business since 1999
Product Weight
Weighs approximately 2.71 grams.
Product Dimensions
Length of item: 18 in
Width of item: 31 mm
Product Specifications
- Material: Primary - Purity: 10K
- Finish: Polished
- Stone Quantity_1: 1
- Length of Item: 18 in
- Plating: Rhodium
- Stone Setting_1: Component
- Chain Length: 18 in
- Chain Type: Cable
- Chain Width: 2 mm
- Charm/Element Length: 16 mm
- Charm/Element Width: 31 mm
- Clasp /Connector: Lobster
- Licensed By: NCAA
- Manufacturing Process: Laser Cut
- Material: Primary: Gold
- Stone Shape_1: TBD
- Stone Size_1: 18 x 1 mm
- Width of Item: 31 mm