Sterling Silver Gold-plated LogoArt Delta Phi Epsilon Sorority Text Large Color Enamel Pendant 18 inch Necklace GP013DPH-18
US Flag MADE IN USA
SKU: GP013DPH-18
Unit price
per
Made in USA
FREE Shipping within USA
30 Day Satisfaction Guarantee
Ships within 5-7 business days
When will this arrive?
(0 in cart)
“Great prices, quick shipping, excellent product. – Jeremy F.”
— recent feedback from a verified WellnessMarketer customer
Free shipping with the USA30 day satisfaction guaranteeIn business since 1999
Product Weight
Weighs approximately 4.65 grams.
Product Dimensions
Length of item: 18 in
Width of item: 19 mm
Product Specifications
- Material: Primary - Purity: 925
- Finish: Polished
- Stone Quantity_1: 1
- Length of Item: 18 in
- Material: Accents: Enamel
- Plating: Gold Plated
- Material: Accent Color 1: Royal Purple
- Stone Setting_1:
- Chain Length: 18 in
- Chain Type: Cable
- Chain Width: 1.95 mm
- Charm/Element Length: 19 mm
- Charm/Element Width: 19 mm
- Clasp /Connector: Lobster
- Licensed By: Greek
- Manufacturing Process: Laser Cut
- Material: Primary: Sterling Silver
- Stone Shape_1: TBD
- Stone Size_1:
- Thickness: 0.05 in
- Width of Item: 19 mm