Sterling Silver Rhodium-plated LogoArt Alpha Phi Sorority Text Large Color Enamel Pendant 18 inch Necklace SS015APH-18
US Flag MADE IN USA
SKU: SS015APH-18
Unit price
per
Made in USA
FREE Shipping within USA
30 Day Satisfaction Guarantee
Ships within 5-7 business days
When will this arrive?
(0 in cart)
“You've earned a lifetime customer. – Graceline B.”
— recent feedback from a verified WellnessMarketer customer
Free shipping with the USA30 day satisfaction guaranteeIn business since 1999
Product Weight
Weighs approximately 6.65 grams.
Product Dimensions
Length of item: 18 in
Width of item: 19 mm
Product Specifications
- Material: Primary - Purity: 925
- Finish: Polished
- Stone Quantity_1: 1
- Length of Item: 18 in
- Material: Accents: Enamel
- Plating: Rhodium
- Material: Accent Color 1: Bordeaux
- Stone Setting_1: Component
- Chain Length: 18 in
- Chain Type: Cable
- Chain Width: 1.95 mm
- Charm/Element Length: 19 mm
- Charm/Element Width: 19 mm
- Clasp /Connector: Lobster
- Licensed By: Greek
- Manufacturing Process: Laser Cut
- Material: Primary: Sterling Silver
- Stone Shape_1: TBD
- Stone Size_1: 18 x 1.95 mm
- Thickness: 0.05 in
- Item Weight U/M: gm
- Width of Item: 19 mm